Zaznacz stronę

Obecne czasy nie sprzyjają temu, by zachowywać spokój umysłu. Mamy mnóstwo okazji do zmartwień, których z każdym dniem przybywa. Jak jednak sobie z tym radzić? Na leki szkoda pieniędzy i przede wszystkim zdrowia. Terapie ze specjalistami kosztują jeszcze więcej i zabierają mnóstwo czasu. Dlaczego więc nie spróbować czegoś bardziej przyziemnego i kosztującego dużo mniej niż wyżej wymienione propozycje. Zabawki antystresowe to już nie tylko dobra mini-zabawka dla dzieci w szkole podstawowej, ale także ciekawy sposób odreagowania napięć wśród dorosłych.

Zabawki antystresowe – rodzaje

W sklepach z zabawkami możemy znaleźć mnóstwo zabawek antystresowych różnego rodzaju. Jakie jednak będą najskuteczniejsze? Dzięki którym zabawkom będziemy mogli się odprężyć i wyciszyć, kiedy szef zarzuci nas ogromem pracy? Które natomiast sprawdzą się, gdy w domu pełno dzieci, lub nie wyrabiamy z podstawowymi obowiązkami? Jest ich bardzo wiele, jednak nie każda z zabawek antystresowych może nam pomóc. Tak naprawdę, wybierając zabawkę antystresową, możemy kierować się wyborami naszych dzieci. Skoro pomagają naszym dzieciom, to dlaczego mają nie poradzić sobie z naszymi problemami?

Zdecydowany prym wiodą zabawki typu Pop It. Wykonane z silikonu foremki to bardzo prosta zabawa, w której należy wciskać jedynie „bąbelki” rozmieszczone po całej formie. Innymi zabawkami, które pomogą nam zapomnieć o otaczających nas problemach są spinnery. Popularne zwłaszcza kilka lat wśród młodzieży. Dla nas mogą jednak służyć do odprężenia nawet teraz. Nie chodzi tu w końcu o to, czy nasze zabawki antystresowe są obecnie popularne, ale czy mogą być skuteczne. Do jednych z ciekawszych form odstresowania należą także zabawki, które można ściskać. Od zawsze pomagały się odprężać, jednak teraz mogą okazać się na wagę złota. Czy wyżej wymienione zabawki takie się okażą, nie wiemy. Zależy to od natężenia stresu i nas samych. W końcu nie każdemu pomóc może jedynie zabawka. Liczymy jednak na to, że w jakimś stopniu zabawki antystresowe pomogą każdemu i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do zakupów.