Zaznacz stronę

Zakup pojazdu w życiu każdego mężczyzny wiąże się ze sporym stresem i odpowiedzialnością. Zawsze pozostaje obawa, czy uda nam się kupić coś, z czego będziemy zadowoleni i będziemy użyć przez odpowiednio długi czas. Identyczna sytuacja ma miejsce, gdy wybieramy również pojazd dla najmłodszych – naszego syna, bądź córki. Rowerek dziecięcy dla chłopca musi spełniać wiele funkcji, kto wie czy nie więcej, niż samochód osobowy. To od nas zależy więc, czy nasza pociecha będzie w pełni bezpieczna oraz czy jego pierwszy pojazd spodoba mu się wizualnie. Na nas spoczywa olbrzymia odpowiedzialność. Pojawiają się pytania: Czy sprostamy tej misji? Sprostacie! Mamy dla Was kilka rad, które pomogą wybrać idealny rowerek dziecięcy dla chłopca.

Rowerek dziecięcy – podstawowe informacje

Dzieci coraz wcześniej rozpoczynają swoją przygodę z rowerami. To wszystko jest możliwe dzięki cudom techniki, jakie wymyślono jakiś czas temu i można je z powodzeniem wykorzystywać do dziś. Chodzi o przyczepy rowerowe, dzięki którym możemy zabierać nasze najmłodsze pociechy na wycieczki rowerowe. Gdy jednak dziecko zasmakuje świeżego powietrza na tyle, by spróbować swoich sił w pojedynkę z rowerkiem, następnym etapem będą rowerki biegowe.

Urządzenia, dzięki którym dziecko zapozna się z panującymi zasadami i przede wszystkim złapie podstawy utrzymania równowagi. Stąd już krótka droga do osiągniecia przez dziecko kolejnego poziomu, którym niewątpliwie jest rowerek trójkołowy. Zwykle nieco większy od rowerka biegowego, a właśnie wielkość rowerka jest jednym z kluczowych elementów, podczas wyboru pojazdu. Rowerek dziecięcy dla chłopca nie może być ani za duży, ani za mały. Najlepiej, jeśli wraz z dzieckiem wybierzemy się do sklepu, by mogło zapoznać się z nowym pojazdem. Właśnie wtedy mamy możliwość sprawdzenia, czy dziecko dostaje stopami do podłoża lub czy siodełko nie jest za nisko.

Następnym etapem są już rowery tradycyjne, z dwoma kołami, do których ewentualnie początkowo możemy doczepić dwa boczne, małe kółka. Dziecko, doświadczone wcześniejszymi modelami, będzie w stanie utrzymać już równowagę i przy zsynchronizowaniu równowagi i naprzemiennym kręceniem pedałami, będzie mogło samodzielnie poruszać się rowerem, także po chodnikach. Miejmy jednak na uwadze to, że dziecko do 10. roku życia powinno być pod opieką dorosłych jeśli chodzi o drogi publiczne. Przy zachowaniu pewnych zasad, dzieci, ale również rodzice, poradzą sobie z zakupem rowerka idealnego. Sama jazda jest już później jak bułka z masłem.