Zaznacz stronę

Puzzle to zabawka edukacyjna, która cieszy się ogromną popularnością. Układają je dzieci, ale również dorośli, to doskonałe rozwiązanie, które wspiera rozwój najmłodszych. Puzzle są dostępne w wielu wariantach. Możemy wybierać spośród puzzli drewnianych,  piankowych oraz takich wykonanych z tektury.

Jakie puzzle wybrać?

Puzzle należy dopasować do umiejętności malucha. Każdy rodzic z pewnością bardzo dobrze będzie orientował się, na jakim poziomie rozwoju jest jego dziecko. W sprzedaży dostępne są puzzle dla najmłodszych, ale również jest duży wybór układanek dla starszaków. Najlepiej wybrać puzzle z ulubionymi motywami z bajek albo edukacyjne np. budowa ciała, matematyka, nauka literek i cyferek czy kolory. To dobra zabawa i nauka w jednym!  Na początek wystarczą układanki proste złożone z kilku elementów. Oczywiście nie każdy maluch będzie zainteresowany taką zabawą, ale z biegiem czasu można się przekonać do puzzli, dlatego nie warto od razu się poddawać.

Dobrej jakości puzzle – gdzie kupić?

Puzzle muszą być przede wszystkim bezpieczne dla naszych dzieci. Maluchom nie warto dawać do zabawy układanek mających drobne elementy, bo mogą je połknąć. Ważny jest także rodzaj materiału puzzli, najlepiej wybierać takie wykonane z naturalnych materiałów. Puzzle znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl albo w jednym ze sklepów stacjonarnych Świat Zabawek – zajrzyj na mapę sklepów, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.