Zaznacz stronę

Puzzle układają mali i duzi, to doskonała forma rozrywki, która  nie tylko bawi, ale co ważniejsze pozytywnie wpływa na nasz mózg. Układanie puzzli to dobre rozwiązanie, szczególnie w przypadku małych dzieci.  Jest to doskonała zabawka edukacyjna i warto zachęcać maluchy do układania łamigłówek.

Do wyboru do koloru

Obecnie na rynku nie brakuje puzzli, dostępne są modele tekturowe, ale również takie wykonane z pianki, plastiku, drewna, dostępne są również puzzle przestrzenne, które są przeznaczone dla najmłodszych. Możemy wybierać spośród puzzli z ulubionymi motywami z bajek dzieci – Kot w Butach, Pingwiny z Madagaskaru, Kraina Lodu, Park Jurajski, Princess, Cars itp. A także łamigłówkami typowo edukacyjnymi na przykład budowa ciała, matematyka, nauka literek i cyferek i wiele innych. Ważne jest to, żeby puzzle były dopasowane do umiejętności dziecka, oczywiście rodzice powinni pomagać mu w rozwiązaniu łamigłówki, jednakże nie mogą wykonywać całej pracy za nie.

Gdzie kupić puzzle dla dzieci?

Wybór puzzli jest duży i można kupić je praktycznie wszędzie, warto jednak mieć na uwadze jakość wykonania poszczególnych zabawek. Zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego są wykonane puzzle. Puzzle dla dzieci w młodszym wieku powinny być drenowanie albo plastikowe, szczególnie jak pociecha jest w momencie rozwojowym, gdzie wszystko wkłada do buzi.

Puzzle znajdziesz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl lub w lub  w jednym ze sklepów stacjonarnych Świat Zabawek – zobacz mapę sklepów, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.