Zaznacz stronę

Jeździk jest dla małego dziecka dobrym rozwiązaniem w złapaniu równowagi i „o co chodzi z tym jeżdżeniem”. Dobra namiastka roweru, przed właściwą nauką jazdy na większym jednośladzie.

Warto zachęcać pociechy do aktywnego spędzania czasu. Jazda na rowerze, jeździku, hulajnodze czy rolkach ma pozytywny wpływ na rozwój młodego organizmu. Jeździk dla dziecka, jako pierwszy środek lokomocji młodego człowieka, nie tylko uczy utrzymywania równowagi ale także pobudza do aktywności wiele partii mięśni. Dzięki jeździe jeździkiem lub używaniem pchacza dziecko uczy się także podejmowania szybkich decyzji i reagowania na okoliczności zewnętrzne, gdy dziecko musi ominąć przeszkodę. Młody człowiek wchodzący w nowe sytuacje z rówieśnikami uczy się także cierpliwości, przezwyciężania porażek i dzielenia się z innymi. Dzięki zachęcaniu dziecka do podejmowania kolejnych prób, młody człowiek zdobywa pewność siebie i kształci zdolność koncentracji.

Wśród jeździków dla dziewczynek i jeździków dla chłopców możemy wyróżnić urządzenia jednofunkcyjne lub takie, które rosną wraz z dzieckiem. W przypadku jeździków wielofunkcyjnych ciekawym rozwiązaniem wyróżnia się seria jeździków SNOOP!  GROW UP od Milly Mally. To nowoczesny design i praktyczna wygoda dla maluszka a także ułatwienie dla opiekuna – wszak jedno urządzenie będzie z dzieckiem przez lata. Początkowo jeździk ten ma swoją podstawową funkcję – dziecko siedząc odpycha się nogami i kieruje kierownicą, asekurowane przez rodzica za pomocą rączki. Z czasem można swobodnie wyjąć rączkę dla rodzica, by dziecko zaangażowało się w podejmowanie samodzielnych decyzji przy kierowaniu jeździkiem. Kolejnym krokiem jest zdjęcie siedziska i powrotne zamontowanie rączki – jeździk ten przekształca się w hulajnogę. Poniżej lista produktów, z którymi możemy spotkać się na rynku zabawek:

  • Jeździk 2w1 (wózek z funkcją jeździka)
  • Jeździk 3w1 (jeździk z zabezpieczającą barierką i podnóżkiem, jeździk z funkcją pojemnika przemieniający się we hulajnogę)
  • Jeździk 4w1 (jeździk z barierką zabezpieczającą, podstawką bujaka, regulowaną rączką, pasami bezpieczeństwa)
  • Jeździk 5w1 (jeździk z barierką zapobiegającą wypadnięciu, uchwytem dla rodzica, podstawką do bujaka, podnóżkiem, kierownicę z klaksonem, schowek z niezbędnikiem)
  • Jeździk-pojazd (jeździki przypominające kształtem pojazdy służb ze śnieżnymi płozami do jazdy z górki po śniegu)
  • Jeździk zjadacz klocków (jeździk zbierający klocki z elementami do budowania)