Zaznacz stronę

Puzzle cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Chociaż gry komputerowe sprawiły, że dzieci więcej czasu spędzają przed ekranami komputerów, to puzzle obecnie wracają do łask, zresztą jak samo jak planszówki. Dlaczego warto kupić dziecku puzzle?

Lepsza koncentracja i pamięć

Puzzle to nie tylko forma rozrywki, ale również dobre ćwiczenie dla mózgu. Układanie puzzli rozwija pamięć oraz koncentrację, po prostu poprawiamy sprawność swojego umysłu, dlatego warto oddawać się takiej rozrywce, jak najczęściej. W przypadku najmłodszych puzzle pozytywnie wpływają na procesy poznawcze, dziecko uczy się nowych rzeczy i rozwija koordynację oko-ręka. Rodzaj układanek trzeba oczywiście dostosować do wieku dziecka. Dla małych dzieci warto kupić puzzle drewniane ze specjalnymi uchwytami, dla przedszkolaka odpowiednie będą takie składające się z kilkudziesięciu elementów. W przypadku większych pociech dobrze sprawdzą się na tematyczne puzzle z ulubionymi motywami z bajek na przykład z superbohaterami. Wybór puzzli jest duży, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Gdzie kupić puzzle?

Obecnie nie ma większego problemu z zakupem puzzli, bo są dostępne praktycznie we wszystkich sklepach zabawkowych oraz marketach. Jeżeli planujemy większe zakupy lub szukamy puzzli z konkretnym motywem, warto przejrzeć sklepy internetowe, tam zazwyczaj ceny są przystępniejsze i wybór jest dużo większy, niż stacjonarnie. Puzzle znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl lub w jednym z wielu sklepów stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź najbliższy sklep kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.