Zaznacz stronę

Puzzle to jedna z najstarszych i najbardziej angażujących umysł zabaw. Układanie puzzli to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzięki nim uczymy się cierpliwości, rozwijamy kreatywność, dzieci stają się bardziej spostrzegawcze i szybciej uczą się czytać, co zresztą zostało potwierdzone badaniami. Jakie puzzle kupić dla maluszka?

Puzzle dla najmłodszych i starszaków

Puzzle dla dzieci są dostępne praktycznie wszędzie, ale trzeba wiedzieć, że muszą być dopasowane do umiejętności malucha.  Puzzle znajdziesz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl lub w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź mapę sklepów i wybierz się na zakupy: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. Rodzice będą najlepiej wiedzieć, z jakimi układankami dziecko sobie poradzi. Dla maluchów sprawdzą się puzzle drewniane albo puzzle magnetyczne. Dla starszaków dobrym wyborem będą puzzle edukacyjne – na przykład budowa ciała,
matematyka, nauka literek i cyferek, kolory i wiele innych. Aby zachęcić dziecko do układania, można wybrać puzzle z ulubionymi motywami z bajek.

Jakie korzyści daje układanie puzzli?

Układanie puzzli motywuje mózg do rozwoju, co jest ważne, szczególnie w okresie dziecięcym. Podczas zabawy puzzlami aktywowane są dwie półkule, także nie tylko rozwija się myślenie analityczne, ale również kreatywność i koncentracja. Warto wspomnieć również o rozwoju zdolności przestrzennych i wzrokowych, a także nauki cierpliwości. Puzzle pomogą dziecku lepiej funkcjonować w życiu dorosłym, dlatego warto zdecydować się na ich zakup.